top of page
20211011_100701.jpg

Ála je v týmu od roku 2013, tehdy byla ještě v kategorii předžáků, jezdila slušně, už když k nám přišla. Ale přišla přece proto, že chtěla to nejlepší (no tenkrát to pro ni chtěl samozřejmě hlavně táta) a protože chtěla víc. Přešla do kategorie žáků a v programu se objevili i rychlostní disciplíny. Při jednom z prvních tréninků SG na Červené sjezdovce ve Špindlu o ní jeden přihlížející trenér řekl: "Ta holka má hrozný respekt z rychlosti, s tím se nedá nic dělat, tohle jí nepůjde..."
3.3.2022 byla Ála 5. na Mistrovství světa juniorů, ve sjezdu. A o dva dny později znova 5., v SG. Ten trenér se asi tenkrát spletl.
Mezitím se toho stalo opravdu hodně, nahoru a dolů, dřina, vítězství, prohry, zranění, dřina. Slzy, úsměvy, vzteky a radosti i bolesti a zase dřina. Ale taky nadšení a zábava, spousta zábavy. Emocí na rozdávání. Jsme hrdí, že ji máme v týmu, vždy nám dělala skvělou reklamu a my jsme se snažili ji v její kariéře postupně posouvat. Nebylo to vždy jednoduché, zažili jsme toho hodně. Teď už má body z Evropského poháru a v minulé sezóně byla 2x 5. na Mistrovství světa juniorů, ve sjezdu a v SG. To jsou vlastně neuvěřitelné úspěchy. Ála na sobě maká dál, má osobního trenéra a připravuje se převážně s českou reprezentací. Na podzim 2022 trénovala na svůj první start ve Světovém poháru, ale při tréninku v Zermattu se bohužel docela těžce zranila a to znamená že si ten Svěťák vyzkouší až další sezónu. Rehabilituje po dvou operacích a všichni držíme palce, aby byla zase brzy na lyžích.

WhatsApp Image 2022-08-28 at 10.59.30 (6).jpeg

Ála Labaštová

Reprezentantka ČR v alpském lyžování

ročník nar. 2002

  • Instagram

Profil závodníka na webu FIS:

Vybavení:

HEAD

KOMPERDELL
POC

LEVEL

Největší úspěchy

2021/22:
5. místo - SG Mistrovství světa juniorů Panorama (CAN)

5. místo - SJ Mistrovství světa juniorů Panorama (CAN)

30. místo - SJ Evropský pohár Crans Montana (SUI)

2. místo  - OS Mistrovství ČR juniorů Bílá (CZE)

2020/21:

1. místo - SG FIS CIT Moena (ITA)

1. místo - SG FIS CIT Bardonecchia (ITA)

2. místo - AC Mistrovství ČR Špindlerův Mlýn (CZE)

3. místo - SG Mistrovství ČR Špindlerův Mlýn (CZE)

2. místo - SL a OS FIS Szczawnica (POL)

Kategorie žáků:

2014/15 - 2017/18

3x zlatá medaile na Zimní olympiádě dětí a mládeže, Klínovec 2016 (SL, OS, VZ)

8x medailová umístění na Mistrovství ČR žáků v disciplínách SL, OS, SG, VZ

10x vítězství na závodech kategorie RKZ a UKZ v disciplínách SL, OS, SG

bottom of page