top of page
ZR_edited.png
476341_orig.jpg

"...radost z pohybu a spokojená osobnost..."

Jsme tréninková skupina, která je otevřená pro všechny kategorie alpských lyžařů. Našim svěřencům nabízíme nejen kvalitní tréninkové metody prověřené mnoha lety zkušeností ze Světového a Evropského poháru, ale také přátelský přístup a respekt k individualitě.

Středem našeho zájmu je sportovec, kterého bereme jako celek se všemi jeho silnými a slabými stránkami, jeho osobními cíli a představami. Snažíme se jeho osobnost celkově rozvíjet, naučit ho věřit v dosažitelnost svých cílů, poznat svůj potenciál a své hranice tak, aby je dokázal posouvat. 

Kvalitním tréninkem a pozitivním přístupem posilujeme svěřencům zdravé sebevědomí založené na skutečném uvědomění si vlastních schopností. Víra v sebe a svůj výkon je jedním ze základních stavebních kamenů úspěchu.

...základem je dobrá všeobecná kondice...

Kondiční tréninky sestavujeme co nejpestřeji. Cílem je nejen zlepšovat kondiční ukazatele důležité pro alpské lyžování, ale také rozvíjet všestranné pohybové dovednosti a speciálními cvičeními zlepšovat koordinaci a rovnováhu. Vyváženým tréninkem se snažíme předcházet zraněním a zdravotním problémům, které s sebou velká zátěž spojená s výkonnostním sportem přináší.

20220708_074052 (1).jpg
3049361_orig.jpg

...přes všestrannost k výkonnosti... 

Jen pokud dokážete sjet každý kopec za každých podmínek, můžete pomýšlet i na špičkové výkony mezi brankami. Zejména s mladými lyžaři jezdíme hodně volné jízdy, zkoušíme nové věci a cvičíme základní lyžařské dovednosti. Když přijdou na řadu branky, je těžištěm tréninků obří slalom, který považujeme za základní lyžařskou disciplínu. Podporujeme všestrannost i mezi disciplínami, proto trénujeme i slalom a rychlostní disciplíny. Z tréninků i závodů pořizujeme videozáznam, jehož následná analýza je pro nás velmi důležitým nástrojem, který umožňuje odhalit i detaily, které trenér pouhým okem na sjezdovce nemusí odhalit.

...každý je jedinečný...

Spolupráce s námi může mít různou intenzitu – od vytvoření tréninkového plánu, přes konzultace, jednotlivé tréninky a tréninkové kempy, až po zajištění celoroční přípravy a závodního servisu. Všem ale zaručíme profesionální přístup a maximální kvalitu odvedené práce.

Pro každého svěřence hledáme takovou formu spolupráce, která nejlépe umožní dosažení je ho vlastních cílů a představ.

20210921_114038.jpg
20220329_073824.jpg

NAŠE NABÍDKA

​Pro výjezdy na lyže pracujeme s dětmi od přibližně 6ti let věku, které už mají naučené základy lyžování (vyjedou a sjedou samostatně kopec). Pro kondiční tréninky se mohou připojovat i mladší děti. Horní hranice věku našich svěřenců není omezena.

 

Naším cílem je tvořit teamy, jejichž členové se navzájem motivují a vzájemnou soutěživostí zlepšují své výkony. Našim závodníkům zajišťujeme výborné tréninkové podmínky (jak na lyžích, tak i na suchu) a špičkový závodní servis.

Uvědomujeme si, že závodní lyžování je velmi finančně i časově náročný sport, proto se při plánování našich tréninků chováme šetrně. To platí při organizování dopravy, výběru ubytování, skipasů, ale také při využívání volných dnů a školních prázdnin. Budeme rádi, pokud budete na závodech reprezentovat náš lyžařský klub - Racing team Záhrobský z.s., ale při tréninku s námi můžete zůstat i ve svém domovském oddílu, takže pokud máte nějaké klubové výhody, spoluprací s námi o ně nepřijdete. Navíc svým svěřencům dokážeme zprostředkovat slevy při nákupu některého vybavení.

Důležitou součástí naší práce je odborné poradenství a konzultace. Umíme poradit s výběrem lyží a dalšího důležitého materiálu. Naučíme, jak správně brousit hrany, jak a čím mazat lyže. Chceme úzce spolupracovat s rodiči našich svěřenců, aby byli soběstačnější a dokázali se svými dětmi absolvovat kvalitní trénink i v nepřítomnosti trenéra. 

Pokud máte zájem o nějakou formu spolupráce, prosím, kontaktujte nás co nejdříve.

Přesné termíny našich akcí zveřejňujeme postupně v kalendáři na těchto stránkách. 

20211024_100837.jpg

Náš tým

bottom of page